Wybory Prezydenckie 2020 w USA Kursy Bukmacherskie

przez KodBonusowy z by KodBonusowy
Wybory Prezydenckie 2020 w USA Kursy Bukmacherskie Wybory prezydenckie w usa zaklady bukmacherskie sts

Milowymi krokami zbliża się elekcja w Stanach Zjednoczonych, kursy bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 w USA są już w sieci i nie pozostaje nam nic innego, jak wybrać swój typ i postawić zakład.

Rozstrzygnięcie? Już 3 listopada 2020 roku Amerykanie pójdą do urn i poznamy proporcje głosów, a w grudniu elektorzy oficjalnie ogłoszą zwycięzcę.

W politycznym wyścigu póki co zarysowuje się przewaga Joe Bidena. Polityk ma duże szanse, żeby wypchnąć z Białego Domu urzędującego prezydenta. Ale to nie tak, że Donalda Trumpa przed tym scenariuszem uratuje tylko cud. Zakładamy więc, że starcie jest wyrównane.

Jedno jest pewne: sytuacja już jest i do samego rozstrzygnięcia będzie przeciekawa.

W tym tekście zebraliśmy najważniejsze informacje o wyborach prezydenckich w USA. Zasady, kandydaci, szanse – o tym przeczytasz poniżej.

1. Gdzie obstawiać wybory prezydenckie 2020 w USA?

Mówimy o tak „głośnym” wydarzeniu, że nie ma w zasadzie bukmachera, który odpuściłby obstawianie wyborów prezydenckich 2020 w USA.

Wszyscy czołowi bukmacherzy w Polsce mają w swoich ofertach kursy na Bidena i Trumpa. Poniżej w tabeli zbieramy kilka wartych uwagi ofert. Przyjrzyj im się.

Kto wygra wybory prezydenckie w USA? - Najlepsze kursy
Przewiń w dół, aby zobaczyć więcej
Donald Trump (Republikanie)
2.25
2.10
Joe Biden (Demokraci)
1.59
1.70
Bonus do 2230 PLN!
Kod promocyjny
BCVIP
Bonus do 1459 PLN!
Obstawiaj z bonusem Obstawiaj z bonusem
Ostatnia aktualizacja: 1602159763

Spodziewamy się również zakładów w innych formach. „Dla kogo wybory w USA?” to nie jest jedyne, o co można zapytać wyborców. Niektórzy bukmacherzy mogą do tego podejść pytając o zwycięstwo partii, bądź kandydata w danym stanie. Spodziewamy się również zakładów na frekwencję w wyborach prezydenckich USA.

2. Wybory prezydenckie 2020 w USA – kandydaci

Nie wchodząc w szczegóły ciekawych prawyborów w Partii Demokratycznej i nominacji Partii Republikańskiej, podajemy po prostu dwa nazwiska, które liczą się na ostatniej prostej (bo mają wsparcie dwóch wspomnianych partii).

Tu tylko drobna uwaga. USA jest od lat modelowym przykładem systemu dwupartyjnego – na politycznej arenie najbardziej aktywne są dwie siły, które kreślą oś walki o władzę. No i 2020 rok nie jest od tej reguły wyjątkiem.

Ale dobijamy do brzegu – oto kto walczy o prezydenturę w latach 2020-2024:

  • Donald Trump (Partia Republikańska)
  • Joe Biden (Partia Demokratyczna)

Pewnie to wiesz, ale z kronikarskiego obowiązku: Donald Trump to obecny prezydent USA, który ubiega się o reelekcję. Można go scharakteryzować jako bardziej konserwatywnego, w pewnym sensie (ale TYLKO w pewnym sensie) prawicowego.

Pakiet Obamy zostanie zastąpiony o wiele lepszą i tańszą alternatywą, jeśli tylko zostanie wycofany przez Sąd Najwyższy. To byłaby wielka wygrana dla USA! - Donald Trump na Twitterze

Z kolei Joe Biden to przedstawiciel progresywnie nastawionych, liberalnych środowisk. Był wiceprezydentem za Baracka Obamy, więc jego ewentualna wygrana oznaczać będzie (znowu: w pewnym sensie) powrót do polityki poprzedniego prezydenta.

Czy to dobrze, czy źle?

Trudno powiedzieć, bo przecież Barack Obama i jego administracja (w tym oczywiście Joe Biden), wbrew temu, co się często sądzi, wcale nie odchodzili w glorii i chwale… A w związku z tym duża część Amerykanów wcale nie cieszy się na potencjalną „powtórkę z rozrywki”.

Ale sondaże przed wyborami prezydenckimi 2020 w USA, zwłaszcza te po debacie z końca września (fatalnej organizacyjnie, w której ewidentnie faworyzowany był kandydat Demokratów), wskazują na przewagę Bidena.

Tak wynika np. z badania przeprowadzonego na zlecenie BBC – poprzedni wiceprezydent z poparciem w okolicach 50% wyprzedza w nim Trumpa o 7 punktów procentowych.

Kończąc wątek samych kandydatów, ciekawostka z polskim akcentem. Zastanawialiście się, jak reaguje na wybory prezydenckie 2020 w USA Polonia amerykańska?

Naszych rodaków w Stanach Zjednoczonych uważa się za raczej konserwatywnych. I nietrudno zgadnąć, że w masie raczej poprą Donalda Trumpa.

3. Co może wpłynąć na wynik wyborów na prezydenta USA?

W USA na wielu frontach wrze. Kraj bije rekordy w nieradzeniu sobie z pandemią koronawirusa, problemem jest bezrobocie, ruch Black Lives Matter (BLM) wymknął się spod kontroli, a przeciwnicy Donalda Trumpa „wpychają” go w objęcia na zmianę spiskowców z ruchu QAnon i Władimira Putina.

Nie ma się co oszukiwać: USA dzisiaj płonie, kampania wyborcza tylko nakręca podziały, a politycy starają się to wykorzystywać.

W defensywie jest ewidentnie Trump, bo przecież nie raz dał się złapać choćby na lekceważeniu koronawirusa. Plus nie da się zliczyć, ile razy tłumaczył się w ostatnim czasie z „brutalnych” działań policji – nawet wtedy, gdy służby rozpędzały nie pokojowe demonstracje, a agresywnych wandali.

Niezależnie od oceny obecnego prezydenta, jego rywala czy podejścia do BLM, nie da się ukryć, że jest kilka bardzo gorących tematów, które mają dziś wpływ na postrzeganie obu kandydatów przez amerykańskich wyborców.

I warto zauważyć, że to postrzeganie opiera się przede wszystkim na emocjach, a nie rozumie i racjonalnej ocenie rzeczywistości.

To ważne, bo przecież obstawiając zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 w USA ryzykujemy własne pieniądze. Podejdź do tego tak: musisz w obstawianiu kierować się rozsądkiem, a nie politycznymi preferencjami.

Wybory w USA - obstawianie z bonusem

Fortuna
Fortuna
Bonus Zakłady Bonus do 2230 PLN!
STS
STS
Bonus Zakłady Bonus do 1459 PLN!
Kod promocyjny
BCVIP
Idź do STS

4. Na jakich zasadach Amerykanie wybierają prezydenta?

Do zakładów na wybory prezydenckie 2020 w USA jeszcze na końcu wrócimy. Teraz zróbmy chwilę przerwy na ważną przecież teorię.

W paru zdaniach opiszemy zasady, na jakich odbywa się elekcja. Pewnie znacie odpowiedź na to pytanie o wybory prezydenckie w USA: co ile lat Amerykanie wybierają prezydenta? (w razie czego odpowiedź: co 4 lata).

Ale czy wiecie, że odbywa się to inaczej, niż w Polsce? No właśnie… Dlatego w skrócie opisujemy, jak dokładnie działa system wyborczy w Stanach.

W naszym kraju sprawa jest prosta:

  • idziemy do urn w dniu wyborów,
  • skreślamy „X” przy nazwisku naszego kandydata,
  • komisje liczą głosy,
  • Państwowa Komisja Wyborcza je sumuje i ogłasza, kto wygrał.

Brzmi prosto i jest prosto… Jednak w USA nie ma tak dobrze.

Przede wszystkim – wyborcy najpierw rejestrują się do głosowania, potem oddają głosy w wyborach powszechnych w lokalach (te odbędą się 3 listopada) lub korespondencyjnie, ale ich głosy nie trafiają bezpośrednio do jednego lub drugiego kandydata. Przejmują je tzw. elektorzy, których liczba jest uzależniona od populacji poszczególnych stanów.

Co to właściwie oznacza? Ano to, że jak ktoś wygra w stanie Maine, to ten stan ma 3 elektorów. A jak polityk zwycięży w Kalifornii, to tam głosów elektorskich jest aż 55!

Gdzie lepiej wygrać? To pytanie retoryczne…

Zdarza się więc, że w skali kraju kandydat zdobywa najwięcej głosów, ale przegrywa wybory. Bo nie liczba bezwzględna głosów, lecz zdobytych elektorów jest istotna. Najlepszym przykładem George W. Bush, który „przegrał” z Alem Gorem na skreślenia wyborców, a i tak prezydentem został. Takie są w USA zasady wyborów prezydenckich!

Do zdobycia jest 538 głosów elektorskich, więc do zwycięstwa trzeba nie mniej niż 270. Oczywiście elektorzy mogą wykręcić numer i zagłosować inaczej, niż spodziewają się wyborcy. To jednak oznacza wysoką karę, także takie sytuacje w zasadzie się nie zdarzają.

5. Transmisja wyborów prezydenckich w USA

O polityce często mówi się językiem sportu, choć oczywiście zasady jej działania są inne. Dlatego transmisję trzeba w wyborczym kontekście rozumieć inaczej. Trudno przecież oczekiwać nadawanych non stop na żywo wizyt Amerykanów w lokalach wyborczych.

Ale telewizyjne studia wyborcze to co innego. W Stanach Zjednoczonych komentarze przez cały dzień emitować będą główne stacje, np. bliższe Trumpowi Fox News czy ewidentnie prodemokratyczny CNN.

Oczywiście wybory prezydenckie 2020 w USA – debaty kandydatów, głosowanie, komentarze, rozstrzygnięcie i wszystko, co jest z nimi związane – budzą emocje na wszystkich długościach i szerokościach geograficznych. W Polsce również.

Dlatego w dzień wyborów spodziewaj się transmisji z wieczoru wyborczego podczas elekcji w USA, które przeprowadzą m.in. TVP, TVN czy Polsat. Niewykluczone, że redakcje portali internetowych poprowadzą swoje studio wyborcze w sieciowym streamingu.

Opcji nie zabraknie, także niczym się nie martw! Na pewno dowiesz się, kto wygrał wybory prezydenckie 2020 w USA.

6. Typy bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 w USA

Oczywiście wybór pewnego typu na wybory prezydenckie w Stanach nie jest najłatwiejszy. Wystarczy zerknąć na kursy bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 w USA, są bardzo wyrównane i o zwycięstwie mogą decydować niewielkie różnice. Na ten moment nie dziwi nas jednak wcale faworyzowanie byłego wiceprezydenta, Joe Bidena i to on wydaje się pewniakiem w wyborach prezydenckich w USA.

Wyrównane szanse to w pewnym sensie amerykańska tradycja, skoro w grze jest tylko dwóch kandydatów. Zerknij do tabeli poniżej – niewielkie różnice pokazujemy na przykładzie ostatnich 5 wyborów.

Rok wyborów Zwycięzca (wynik w %, głosy elektorskie) Kontrkandydat
2016 Donald Trump (47,5%, 304) Hilary Clinton (47,7%, 227)
2012 Barack Obama (51%, 332) Mitt Romney (47,3%, 206)
2008 Barack Obama (52,92%, 365) John McCain (45,66%, 173)
2004 George W. Bush (51,24%, 286) John Kerry (48,76%, 251)
2000 George W. Bush (48,35%, 271) Al Gore (48,87%, 266)

W tym roku sondaże i bukmacherzy większe szanse dają Bidenowi, który może poza tym liczyć na silne wsparcie liberalnych oraz lewicowych mediów i środowisk (BLM, LGBT+ itd.).

Ale… czy to wystarczy do wygranej z Trumpem? Zostawiamy to pytanie otwarte… Do rozpoczęcia głosowania możesz głowić się nad odpowiedzią. Pamiętaj, że kursy bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 w USA są już co prawda ustalone, ale mogą zmieniać się wraz z sondażami i przewidywaniami bukmacherów – bądź więc na bieżąco!

skomentuj Wybory Prezydenckie 2020 w USA Kursy Bukmacherskie
Komentarze (0)
Przegląd legalnych bukmacherów w Polsce
Fortuna
Bonus do 2230 PLN! Zobacz recenzje >
STS
Bonus do 1459 PLN! Zobacz recenzje >
KodBonusowy Humor
Humor na dzisiaj
Fooling memes
Zobacz więcej humoru
Graj odpowiedzialnie