Kto Zostanie Nowym Prezesem PZPN? Kursy Bukmacherskie

przez KodBonusowy z by KodBonusowy
Kto Zostanie Nowym Prezesem PZPN? Kursy Bukmacherskie

Już w październiku 2020 roku odbędą się wybory nowego przewodniczącego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kto stanie na jego czele? Wiemy, że nie może być to Zbigniew Boniek. Zabrania tego statut związku, który zezwala jedynie na dwie kadencje, pod rząd, jednej osoby. Mimo, że do wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, serwisy z zakładami bukmacherskimi są już na to przygotowane. Kto zostanie nowym prezesem PZPN? Kursy bukmacherskie są już dostępne, i w tym tekście je poznacie! Jednak sprawdźmy najpierw najważniejsze informacje dotyczące obstawiania wyborów prezesa PZPN-u!

1. Jak przebiegają wybory na prezesa PZPN?

Wspomnieliśmy, że w październiku 2020 zostanie wybrany nowy szef Polskiego Związku Piłka Nożnej. Czy to oznacza, że dokonany zostanie wybór osoby sprawującej władzę absolutną w polskiej piłce? Nie do końca tak jest.

Według, wspomnianego już, statutu PZPN za najwyższą władzę w Związku uznaje się Walne Zgromadzenie Delegatów. Na zgromadzeniu wyborczym delegaci dokonują wyboru prezesa. Na tym to wszystko się opiera.

Kto znajduje się w gronie delegatów? Jest ich 118 - a wśród nich swoje miejsce mają przedstawiciele klubów Ekstraklasy (po 2 z każdego zespołu), po 1 przedstawicielu z klubów 1. Ligi. 60 miejsc przyznanych jest przedstawicielom Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, a pozostałe 8 przyznawane jest osobom związanym z piłką kobiecą (2), futsalem (2) i stowarzyszeniami: sędziów (1) oraz trenerów (3).

Zgromadzeni delegaci głosują na wybranego kandydata. I tak, jak w przypadku, chociażby, wyborów prezydenckich - do zwycięstwa w pierwszej turze potrzebna jest bezwzględna większość głosów. Jeśli do rozstrzygnięcia głosowania wymagane jest przeprowadzenie drugiej tury - biorą w niej udział kandydaci z największą liczbą zgromadzonych głosów w pierwszej turze. Zasady wydają się bardzo proste.

Jak natomiast przebiega samo głosowanie na prezesa PZPN? A może inaczej - w jakiej formie się odbywa? Tutaj też mamy podobieństwa polityczne. Delegaci głosują za pomocą maszynek, które działają tak, że wybiera się numer przypisany odpowiedniemu kandydatowi. Część osób (w tym także delegatów) dopatruje się w tej metodzie spisku, gdyż, według nich, łatwo odkryć kto na kogo głosował.

2. Ostatnie wybory na prezesa PZPN: druga wygrana Bońka

Wybory z 2016 roku były jednymi z “nudniejszych” w ostatnich latach. Boniek miał w sumie tylko jednego kontrkandydata. Był nim Józef Wojciechowski, który przed laty miał być wybawcą Polonii Warszawa. Ta gra dzisiaj w… 3 lidze. Choć trzeba zauważyć, że z roku na roku pnie się coraz wyżej i ma ambitny plan powrotu do Ekstraklasy.

Wracając jednak do tematyki samych wyborów. Przed ich rozpoczęciem, wszyscy eksperci i kibice byli zgodni - Zbigniew Boniek nie ma z kim przegrać. Nie widziano w Wojciechowskim kandydata, który mógłby mu zagrozić, i tak faktycznie się stało.

W głosowaniu wzięło udział 115 ze 118 delegatów, którzy byli do tego uprawnieni. Wojciechowski otrzymał… 16 głosów. Jak łatwo policzyć, Zbigniew Boniek zgromadził ich aż 99 i bezsprzecznie wygrał drugie z rzędu wybory na prezesa PZPN. Jedną z osób, która wstrzymała się od oddania głosu był… Józef Wojciechowski. Działacz zrobił to w geście sprzeciwu wobec przyjętej metody głosowania.

Tym samym, Boniek został dopiero drugim prezesem PZPN po 1989 roku, który został wybrany na drugą kadencję. Wcześniej ta “sztuka” udała się Michałowi Listkiewiczowi.

Były sędzia kierował polskim związkiem w latach 1999-2008. Co ciekawe, w momencie, gdy po raz pierwszy wybierano Listkiewicza na prezesa PZPN, jednym z kandydatów był… Zbigniew Boniek.

W latach 2008-2012 na czele PZPN-u stał król strzelców mistrzostw świata z 1974 roku - Grzegorz Lato.

3. Kto zostanie nowym prezesem PZPN? Zakłady bukmacherskie

Wiemy już kiedy zostanie wybrany nowy prezes PZPN. Zastanawiacie się pewnie również, gdzie możliwe jest obstawianie, kto zostanie tym nowym prezesem PZPN-u. Już odpowiadamy. Można to zrobić w serwisie BetFan! Przy okazji przypominamy, że podczas rejestracji u tego bukmachera możecie wpisać kod KBVIP. Należy to zrobić w polu przeznaczonym na hasło premiowe, w trakcie wypełniania formularza dołączenia do społeczności graczy tego bukmachera. Dzięki temu, zyskacie dostęp do ekskluzywnego “Pakietu Pudziana” - czyli bonusu powitalnego o łącznej wartości nawet 3100 PLN!

Jak natomiast prezentują się zakłady na nowego prezesa PZPN? W 2020 roku zdecydowanym faworytem jest Marek Koźmiński. Stawiając 1 PLN na byłego reprezentanta Polski, a obecnie jednego z wiceprezesów PZPN, można wygrać zaledwie 1.55 PLN. Jesteście ciekawi, jak prezentują się kursy na pozostałych kandydatów na nowego prezesa PZPN?

Drugi w “kolejce” jest Cezary Kulesza. Aktualny prezes Jagiellonii Białystok wydaje się najpoważniejszym konkurentem Marka Koźmińskiego, co potwierdzają przeliczniki u bukmachera BetFan.

Kulesza może liczyć na kurs równy 3.50. Tuż za nim, znajduje się Radosław Michalski. Obstawiając ewentualną wygraną prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej można wygrać 4.50 PLN na każdej “złotówce”.

Kto plasuje się na kolejnych "miejscach"? Trzeba przyznać, że jest bardzo duża różnica pomiędzy tą trójką, a kolejnymi, potencjalnymi kandydatami. Możecie się o tym przekonać sprawdzając kursy bukmacherskie na nowego prezesa PZPN. Pełną listę prezentujemy poniżej:

4. Typy na nowego prezesa PZPN - kto wygra w 2020 roku?

Bukmacherzy mają swojego faworyta. Kto zostanie nowym prezesem PZPN? Kursy bukmacherskie nie pozostawiają wątpliwości. Czy jednak faktycznie tak będzie? Oczywiście, do momentu ogłoszenia wyników nie będziemy mogli mieć 100% pewności, że wybory wygra Marek Koźmiński.

Wydaje się jednak, że były piłkarz ma na to największe szanse, spośród wszystkich kandydatów. Z tego powodu, kurs na to zdarzenie nie może być bardzo wysoki.

Jeśli lubicie ryzyko, zawsze możecie postawić mniejszą kwotę na Cezarego Kuleszę, który przecież również ma niemałe szanse na zwycięstwo w wyborach.

Jakie są natomiast nasze przewidywania dotyczące obstawiania wyboru nowego prezesa PZPN? Musimy, mimo wszystko, wskazać na wygraną Marka Koźmińskiego.

5. Transmisja z wyboru nowego prezesa PZPN. Gdzie ją znaleźć?

W takich sytuacjach, transmisja z obrad Polskiego Związku Piłki Nożnej jest prowadzona przez portal LaczyNasPilka. Można się więc spodziewać, że 26 października 2020 roku będzie podobnie. Jeśli tak się stanie, znajdziecie ją także na oficjalnym kanale “Łączy Nas Piłka” w serwisie YouTube.

skomentuj Kto Zostanie Nowym Prezesem PZPN? Kursy Bukmacherskie
Komentarze (2)
Tarm1965
Tarm1965 5 miesięcy temu
@Whipmed Kulesza też ma spore szanse. Mysle, ze nie można go skreślać
Przegląd legalnych bukmacherów w Polsce
Fortuna
Bonus do 2230 PLN! Zobacz recenzje >
STS
Bonus do 1459 PLN! Zobacz recenzje >
KodBonusowy Humor
Humor na dzisiaj
Cant be memes
Zobacz więcej humoru
Graj odpowiedzialnie