Wybory Prezydenckie 2020 Zakłady Bukmacherskie

przez KodBonusowy z by KodBonusowy
Wybory Prezydenckie 2020 Zakłady Bukmacherskie

Wybory Prezydenckie 2020 Zakłady Bukmacherskie:

Wybory Prezydenckie 2020 - Zakład: Kurs:
A. Duda wybrany na prezydenta w drugiej turze: 1.52 (Fortuna)
R. Trzaskowski wybrany na prezydenta w drugiej turze: 2.66 (Fortuna)
Frekwencja w drugiej turze powyżej 65%: 1.94 (STS)

Stan kursów na 10.07.2020

Zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem, niż samo głosowanie. Kandydatów do objęcia tego urzędu jest kilku, ale zwycięzca będzie tylko jeden. Bukmacherzy prześcigają się w oferowanych kategoriach obstawiania wyborów prezydenckich 2020. Gdzie znajdziemy najlepszą ofertę? Czy na wybory prezydenckie 2020 zakłady bukmacherskie zadowolą najbardziej doświadczonych graczy? Jak wyglądają kursy bukmacherskie na drugą turę wyborów prezydenckich w Polsce? Prześledźmy je!

1. Wybory prezydenckie 2020 w Polsce - kandydaci

Tak, jak wspomnieliśmy, do startu w wyborach prezydenckich 2020 zgłosiło się kilku kandydatów. Na liście znajdują się nazwiska przedstawicieli praktycznie każdej opcji politycznej.

Znalazło się także miejsce dla kandydatów niezależnych. W pierwszej turze wyborów, która odbyła się 28 czerwca 2020 roku, mogliśmy głosować na następujących kandydatów: Andrzej Duda (bezpartyjny z poparciem Prawa i Sprawiedliwości), Władysław Kosiniak - Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe), Rafał Trzaskowski (Platforma Obywatelska), Robert Biedroń (Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy) oraz kandydaci niezrzeszeni: Szymon Hołownia, Marek Jakubiak i Paweł Tanajno.

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że w dniu 9 kwietnia 2020 r. zakończyła sprawdzanie prawidłowości zgłoszeń kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i z liczby 19 dokonanych zgłoszeń, zarejestrowała 10 kandydatów - Państwowa Komisja Wyborcza, wybory gov pl

2. Kiedy odbędą się wybory prezydenckie 2020?

Datą wyborów prezydenckich 2020 w Polsce miał być 10 maja. Data została potwierdzona przez marszałek Sejmu, Elżbietę Witek w specjalnym oświadczeniu, które zostało wystosowane na początku lutego 2020 roku.

Jednak w związku z pandemią koronawirusa, zaczęły się pojawiać głosy sprzeciwu wobec wyborów. Nie tylko ich daty, ale i samego procesu. Wobec tego, partia rządząca zdecydowała się na zmianę formatu głosowania - z bezpośredniego na głosowanie korespondencyjne. To rozwiązanie spotkało się zarówno z głosami poparcia, jak i sprzeciwu. Zastanawialiśmy się wtedy czy ostatecznie dojdzie do wyborów prezydenckich 2020 w terminie? Czas pokazał, że nie było to możliwe. Nowa data wyborów prezydenckich 2020 została ustalona na 28 czerwca. Wtedy też odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020. A kiedy odbędzie się II tura wyborów prezydenckich 2020 w Polsce? Tutaj data jest już ustalona "na sztywno". Druga tura ma miejsce dwa tygodnie po pierwszej. Wobec tego do urn ponownie pójdziemy 12 lipca 2020 roku.

3. Zasady wyboru prezydenta

Zacznijmy od kwestii samego startu w wyborach. Kandydat, który chce wystartować w wyborach na urząd prezydenta w Polsce, musi: ukończyć 35 lat, a także posiadać pełnię praw wyborczych do Sejmu. Ponadto, żeby zostać zarejestrowanym na liście kandydatów, osoba, która planuje takie działanie, musi zdobyć 100 tysięcy podpisów poparcia.

Zakłady na wybory 2020 z bonusem

STS
STS
Bonus Zakłady Bonus do 1230 PLN + 29 PLN freebet
Kod promocyjny
BCVIP
Idź do STS
Fortuna
Fortuna
Bonus Zakłady Pierwszy zakład bez ryzyka 210 PLN! + do 2000 PLN od pierwszego wkładu + Darmowe 20 PLN bez depozytu

W głosowaniu może wziąć udział każdy obywatel, który posiada prawo wyborcze. W dniu głosowania dokonuje się wyboru jednego z kandydatów. Następnie, głosy są sumowane i obliczany jest z nich wynik procentowy.

Zwycięzcą zostaje kandydat z największą liczbą uzyskanych głosów. Wydaje się, że to proste. Warto jednak pamiętać, że głosowanie może nie rozstrzygnąć się w pierwszej turze. Jedna tura jest potrzebna tylko wtedy, kiedy kandydat przekroczy próg 50% oddanych głosów. Jeśli tak się nie stanie, zarządzane jest drugie głosowanie. Prawo startu w nim uzyskuje dwóch kandydatów z największa liczbą głosów z pierwszej tury. Tutaj zasady są już proste, w drugiej turze zwycięża ten, kto uzyska większą liczbę głosów.

4. Wybory prezydenckie 2015 i wygrana Andrzeja Dudy

Obecnie urzędujący prezydent, który zwyciężył również w pierwszej turze obecnych wyborów, wygrał w ostatecznym starciu w 2015 roku z Bronisławem Komorowskim. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości potrzebował dwóch tur głosowania, żeby zapewnić sobie zwycięstwo.

Oprócz wyżej wspomnianej dwójki, na udział w poprzednich wyborach zdecydowali się, między innymi, Paweł Kukiz czy Robert Biedroń. Dla muzyka był to początek jego politycznej kariery, a uzyskany dobry wynik spowodował, że zdecydował się na założenie ugrupowania politycznego, które potem osiągnęło sukces w głosowaniu do polskiego parlamentu.

W 2015 roku Andrzej Duda wygrał minimalnie z Bronisławem Komorowskim. Czy w 2020 roku ponownie czeka nas emocjonująca batalia? Wszystko wskazuje, że tak, a wszystko przez zmiany "na ostatniej prostej" w ekipie KO-PO. Dużym zainteresowaniem cieszy się także bezpośrednie starcie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim, to właśnie pomiędzy nimi będziemy wybierać w drugiej turze. Na KodBonusowy prezentujemy szczegółowo jak wyglądają na pojedynek Duda vs Trzaskowski kursy bukmacherskie.

5. Wybory prezydenckie 2020: Wyniki I tury

Za nami już pierwsze rozdanie. Druga tura wyborów prezydenckich 2020 w Polsce zapowiada się obiecująco. Zarówno w pierwszych sondażach jak i w wynikach różnice między dwoma kandydatami są takie, że zakłady bukmacherskie na II turę wyborów to sprawa otwarta, choć skłamalibyśmy, gdybyśmy stwierdzili, że nie ma w tej rywalizacji faworyta.

Kandydat Wynik Exit Poll (28.06, 21:00)
Andrzej Duda 41,8%
Rafał Trzaskowski 30,4%
Szymon Hołownia 13,3%
Krzysztof Bosak 7,4%

Wyniki exit poll wyborów prezydenckich 2020 w Polsce wskazywały na około 11 procentową przewagę Dudy nad Trzaskowskim. Dały też w zasadzie pewność co do dwóch kwestii - druga tura wyborów się odbędzie, a zmierzą się w niej kandydaci dwóch największych ugrupowań. Czy kogoś to zaskoczyło? Na pewno nie nas, bo właśnie taki rozwój wypadków typowaliśmy. Wyniki sondażowe potrafią się jednak różnić o kilka punktów procentowych od rzeczywistych. Jak natomiast prezentują się oficjalne dane podawane przez PKW?

Wyniki I tury - wybory prezydenckie 2020

Kandydat Wynik
Andrzej Duda 43,50%
Rafał Trzaskowski 30,46%
Szymon Hołownia 13,87%
Krzysztof Bosak 6,78%
Władysław Kosiniak-Kamysz 2,36%
Robert Biedroń 2,22%
Stanisław Żółtek 0,23%
Marek Jakubiak 0,17%
Paweł Tanajno 0,14%
Waldemar Witkowski 0,14%
Mirosław Piotrowski 0,11%

*Oficjalne ze wszystkich okręgów podane przez PKW dnia 30.06.2020 roku.

Zapewne na całościowe i ostateczne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce jeszcze chwilę poczekamy, ale niecały procent, jaki pozostał, zapewne niewiele zmieni w obrazie pierwszej tury wyborów. Wygrał Andrzej Duda ze sporą przewagą nad Rafałem Trzaskowskim. Jednak nie taką, po której moglibyśmy powiedzieć, że obecny prezydent reelekcję ma w kieszeni.

6. Wybory prezydenckie 2020 Kursy Bukmacherskie - II tura

Kursy na wybory prezydenckie 2020 w Polsce są już dostępne u najlepszych, polskich bukmacherów. Na wybory prezydenckie 2020 kursy bukmacherskie opisaliśmy już w jednym z naszych artykułów, ale w tym tekście jeszcze je w skrócie Wam przedstawimy.

Na wybory prezydenckie 2020 zakłady bukmacherskie znajdują się w tej chwili w STS oraz Fortunie, czyli - tak jak pisaliśmy - bukmacherskiej czołówki, jeśli chodzi o polskie serwisy do obstawiania. Zakłady na wybory prezydenckie 2020 w Polsce na II turę pojawiły się już 29 czerwca, w zasadzie z samego rana. To pokazuje, że bukmacherzy do tego wydarzenia przywiązują szczególną uwagę i warto zapoznać się z tematem, aby jak najlepiej rozgryźć obstawianie II tury wyborów prezydenckich w Polsce

Na prowadzeniu w notowaniach bukmacherów jest obecnie urzędujący prezydent - Andrzej Duda. Stawiając 1 PLN na kandydata, który posiada poparcie Prawa i Sprawiedliwości można wygrać zaledwie 1.52 PLN. Póki co, notowania Rafała Trzaskowskiego są stosunkowo niskie do tego, jaki wynik osiągnął w pierwszej turze. Za złotówkę postawioną na kandydata KO-PO możemy otrzymać 2.66 PLN. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może zmieniać się nawet kilka razy dziennie. Dlatego warto śledzić na bieżąco ofertę bukmacherów, a także zaglądać do nas - bo na bieżąco będziemy wprowadzali aktualizację w tym temacie.

Pełne kursy bukmacherskie na wybory prezydenckie w Polsce prezentujemy poniżej:

II tura wyborów prezydenckich - kursy bukmacherskie - Najlepsze kursy
Przewiń w dół, aby zobaczyć więcej
Andrzej Duda
1.52
1.47
Rafał Trzaskowski
2.66
2.65
Pierwszy zakład bez ryzyka 210 PLN! + do 2000 PLN od pierwszego wkładu + Darmowe 20 PLN bez depozytu
Kod promocyjny
BCVIP
Bonus do 1230 PLN + 29 PLN freebet
Obstawiaj z bonusem Obstawiaj z bonusem
Ostatnia aktualizacja: 1594375267

Oczywiście, oprócz klasycznych zakładów na wybory prezydenckie, kursy u bukmacherów zawierają także ofertę na typowanie z handicapem na danego kandydata czy obstawianie frekwencji. Trzeba przyznać, że to ciekawe urozmaicenie.

7. Typy na zakłady na wybory prezydenckie 2020

Przed pierwszą turą wydawało się, że niespodzianki nie będzie. Niezależnie od daty wyborów prezydenckich 2020, wygrać miał ponownie Andrzej Duda. Również przed drugą turą może on liczyć na mobilizację swojego elektoratu. Jednak wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020 pozwalają sądzić, że Rafał Trzaskowski - choć do wyścigu wyborczego dołączył w ostatniej chwili - nie pozostaje bez szans w finałowej batalii.

Typ na wybory prezydenckie 2020? Andrzej Duda. Przynajmniej na ten moment, tak też wskazują zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 - druga tura. Mimo wszystko warto poczekać na rozwój wypadków bo pierwsze sondaże wskazują, że kiedy na placu pozostało dwóch kandydatów, poparcie rozkłada się po równo (po około 45% - 10% jeszcze nie wie - przybliżone wyniki Kantar dla TVN24 i TVN). A to by oznaczało, że większość z głosujących na kogoś innego niż na Andrzeja Dudę, pójdzie zagłosować na Trzaskowskiego. W takiej sytuacji zakłady na II turę wyborów prezydenckich w Polsce mogą przybrać nieoczekiwany kierunek.

8. Transmisja wieczoru wyborczego 2020

W dniu głosowania - 12 lipca 2020 roku - tuż po godzinie 21:00 poznamy pierwsze, sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Jak pokazały ostatnie lata, raczej znajdują one odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że transmisja wieczoru wyborczego 2020 będzie dostępna w TVP, Polsacie czy TVN24, a także w kilku innych, mniejszych stacjach telewizyjnych. Tym wydarzeniem będzie żyła cała Polska. Kto wygra? Przekonamy się kiedy nadejdzie 2 tura wyborów prezydenckich w Polsce - czyli już 12 lipca 2020 roku.

skomentuj WyboryPrezydenckie2020ZakładyBukmacherskie

Polecane artykuły:
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie