Wybory prezydenckie w Polsce 2020 Kursy

Wybory prezydenckie w Polsce 2020 Kursy Wybory prezydenckie w polsce fortuna

W 2019 roku odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory parlamentarne, a już za rok czekają nas w Polsce kolejne polityczne emocje - wybory prezydenckie! Zastanawiacie się, kiedy wybory prezydenckie w Polsce 2020 się odbędą? I kto ma w nich największą szansę na końcowy tryumf? Sprawdźcie kursy na wybory prezydenckie 2020, zakłady i poznajcie głównych faworytów!

1. Wybory prezydenckie w Polsce - zasady

W Polsce, na urząd prezydenta kraju, może kandydować każdy obywatel, który ukończył 35. rok życia i posiada prawo głosowania w wyborach do Sejmu. Ponadto, każdy chętny musi zdobyć 100 tysięcy podpisów, które popierają jego kandydaturę.

W historii Polski zdarzyły się takie przypadki osób, które zgłaszały się do wyborów „na własną rękę”, jednak zazwyczaj kandydaci na prezydenta wystawiani są przez partie polityczne.

Zasady wyborów prezydenckich są bardzo proste - wygrywa kandydat z największą liczbą głosów. Jeśli w pierwszej turze wyborów, żadnej z osób nie uda się przekroczyć granicy 50% ważnych głosów, dochodzi do drugiej tury. Przystępują do niej dwaj kandydaci z największą liczbą głosów z pierwszej tury wyborów.

Ta sama osoba może pełnić ten urząd przez maksymalnie dwie kadencje. Okres jednej kadencji to pięć lat.

2. Kiedy wybory prezydenckie 2020 w Polsce?

Wybory prezydenckie 2015 wygrał Andrzej Duda - kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Obecny prezydent wygrał nie tylko w drugiej turze wyborów, ale i w pierwszej. W ostatecznej rozgrywce „pokonał” poprzedniego prezydenta - Bronisława Komorowskiego.

Według zapisów w konstytucji, wybory prezydenckie mogą się odbyć maksymalnie 75 dni przed końcem kadencji obecnie urzędującego prezydenta, ale nie wcześniej niż 100 dni przed upływem tego terminu. Jaka będzie więc data wyborów 2020?

Biorąc pod uwagę, że obecna głowa państwa polskiego została zaprzysiężona w pierwszym tygodniu sierpnia 2015 roku, najbliższe wybory odbędą się pod koniec kwietnia lub na początku maja 2020 roku.

Jednakże ostateczny wybory prezydenckie 2020 termin poznamy dopiero za jakiś czas.

3. Wybory prezydenckie 2020 - kandydaci

Można się spodziewać, że o urząd będzie ponownie ubiegał się Andrzej Duda, którego kandydatura zapewne zostanie poparta przez Prawo i Sprawiedliwość. Dużą niewiadomą jest kandydat Koalicji Obywatelskiej. Z jednej strony mówi się, że o fotel prezydenta będzie ubiegał się Donald Tusk, któremu kończy się kadencja jako szefa Rady Europejskiej. Z drugiej - podobnie, jak w przypadku wyborów parlamentarnych - KO może postawić na kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Tym bardziej, że o Donaldzie Tusku mówi się jako o prawdopodobnym nowym przewodniczącym europejskiej partii EPP. Spowodowałoby to, że sprawa kandydata KO na prezydenta rozwiązałaby się sama.

Dobre recenzje zbiera wśród wyborców PSL - ale i nie tylko - Władysław Kosiniak-Kamysz. Swoje prezydenckie aspiracje po raz kolejny pokaże prawdopodobnie Janusz Korwin-Mikke. Nie powinno też zabraknąć kandydata Lewicy, którym najpewniej będzie Robert Biedroń lub Adrian Zandberg. Mało prawdopodobne jest natomiast, aby na wybory prezydenckie 2020 Kononowicz szykował swoją kandydaturę, co miało miejsce w przeszłości.

4. Wybory prezydenckie 2020 Zakłady bukmacherskie online

Realizować zakłady na wybory prezydenckie 2020 będziecie mogli w najlepszych, polskich serwisach bukmacherskich. Należą do nich chociażby bukmacherzy LVBet i Fortuna.

W pierwszym z nich, możecie zgarnąć nawet 1500 PLN powitalnej premii depozytowej, jeśli użyjecie kodu JOHNNYBET. Wszystko zależy od wysokości dwóch pierwszych wpłat. Oprócz tego (razem z podanym hasłem) dostaniecie 70 PLN ekskluzywnego bonusu bez depozytu.

Standardowy bonus na LVBET Bonus do 1500 PLN + 50 PLN bez Depozytu (dla posiadaczy karnetów na mecze wybranych drużyn Ekstraklasy)
BC Exclusive
Bonus z KodBonusowy Bonus do 1500 PLN + 70 PLN bez Depozytu!
Odbierz bonus w LVBet!

W Fortunie możecie natomiast zdobyć 1000 złotych bonusu, w zależności od tego, ile pieniędzy wpłacicie na początku przygody z tym bukmacherem. Ponadto, otrzymacie zakład bez ryzyka o wartości 125 złotych w ramach ekskluzywnej premii! Aby zdobyć oba bonusy, należy skorzystać z kodu dostępnego na naszej stronie.

5. Typy na wybory prezydenckie 2020

Co prawda na wybory prezydenckie w Polsce 2020 kursy jeszcze nie są znane, ale już teraz możemy zastanowić się, kto będzie faworytem do objęcia urzędu. Jak wyglądają nasze wybory prezydenckie 2020 typy na zakłady?

Sądzimy, że to Andrzej Duda zostanie wybrany na drugą kadencję. Oczywiście, jeszcze wiele może się zdarzyć. Biorąc jednak pod uwagę fakt, z jaką przewagą wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość, należy spodziewać się, że to obecny prezydent będzie miał największe szanse wygrać wybory prezydenckie 2020. Polska. Polacy zagłosują pod koniec kwietnia lub w maju 2020.

Na potwierdzenie naszego typu, warto spojrzeć na niektóre wybory prezydenckie 2020 sondaże. W większości notowań prowadzi Andrzej Duda.

Standardowy bonus na Fortuna Pierwszy zakład bez ryzyka 100 PLN + do 1000 PLN od pierwszego wkładu + Darmowe 20 PLN bez depozytu
BC Exclusive
Bonus z KodBonusowy Pierwszy zakład bez ryzyka 125 PLN! + do 1000 PLN od pierwszego wkładu + Darmowe 20 PLN bez depozytu
Skorzystaj z premii w Fortunie!

Czy obecny prezydent rzeczywiście zostanie wybrany na drugą kadencję? A może wydarzy się coś, co wpłynie na ewentualny wynik wyborów i sprawi, że wygra Donald Tusk czy Małgorzata Kidawa-Błońska lub ktoś z pozostałych kandydatów?

W 2020 roku przekonamy się, czy obstawianie wyborów prezydenckich 2020 nam się opłaciło.

6. Wybory prezydenckie w Polsce 2020 transmisja - czy będzie dostępna?

Musimy rozwiać jeszcze jedną wątpliwość. Transmisja z wyborów prezydenckich 2020 nie będzie dostępna. No chyba, że macie na myśli wieczór wyborczy. Te, standardowo będzie można śledzić w największych stacjach telewizyjnych w Polsce.

skomentuj Wybory prezydenckie w Polsce 2020 Kursy

Polecane artykuły:
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie