KodBonusowy.com pl

Rodzaje Zakładów Bukmacherskich

przez Kod Bonusowy z
Rodzaje Zakładów Bukmacherskich

Rodzaje zakładów bukmacherskich, jakie możecie znaleźć, wchodząc na strony internetowe najpopularniejszych, polskich portali do obstawiania to element, który często wpływa na chęć gry użytkowników w danym serwisie. Gracze zwracają uwagę nie tylko na dostępne bonusy czy obfitość oferty na obstawianie, ale także na pojedyncze zdarzenia i zakłady oferowane w jego ramach. Postanowiliśmy się przyjrzeć rodzajom zakładów bukmacherskich i stworzyć dla Was mini-poradnik, gdzie poszczególne zakłady możecie znaleźć. Zaczynajmy!

1. Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Wiele osób w Twoim otoczeniu używa z pewnością sformułowania “zakłady bukmacherskie”. Jeśli jesteś “nowa(y)” w świecie obstawiania, z pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś/aś się nad tym, czym właściwie są zakłady bukmacherskie. Najprościej można to przedstawić jako działanie na linii gracz-bukmacher. Bukmacherem nazwiemy firmę, która prowadzi przedsiębiorstwo oferujące i przyjmujące, wspomniane wyżej, zakłady. Zadaniem gracza jest poprawne przewidzenie rezultatu interesującego go zdarzenia - jest to cała istota działania zakładów bukmacherskich. Nie jest to jednak rzecz, która pojawiła się stosunkowo niedawno. Biorąc pod uwagę schemat działania zakładów - istnieją one w naszym życiu praktycznie od zawsze!

2. Rodzaje zakładów u bukmachera

Skoro jesteśmy już po tym krótkim wstępie teoretycznym, czas przejść do konkretów. Jak się pewnie domyślacie, jest wiele rodzajów kuponów bukmacherskich z zakładami, które znajdziecie i możecie zawrzeć zarówno w internecie, jak i w punktach stacjonarnych. W zależności od stopnia zaawansowania swojego poziomu obstawiania, możecie próbować nieszablonowych rozwiązań. Jakie są typy zakładów bukmacherskich? Już odpowiadamy. Specjalnie na tę okazję, przygotowaliśmy dla Was poniższe zestawienie.

2.1 Jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich?

 • Zakład 1X2 - najpopularniejszy rodzaj zakładów bukmacherskich i zarazem ten podstawowy, który znajdziecie we wszystkich portalach do obstawiania. W tym przypadku, “jedyne” co musicie zrobić to poprawnie wytypować końcowy rezultat rywalizacji - zwycięzcę (gość lub gospodarz), bądź wynik remisowy. Ten schemat jest stosowany w przypadku sportów drużynowych, takich jak piłka nożna, piłka ręczna czy koszykówka i obejmuje on rezultat w regulaminowym czasie gry. Możecie też spotkać się z obstawianiem w systemie 1-2, gdzie do wyboru macie jedynie zwycięzcę rywalizacji: tak jest chociażby w tenisie czy siatkówce (jako jeden z nielicznych wyjątków w sportach drużynowych).
 • Zakład bez remisu - typ obstawiania, który jest oparty o wspomniany wyżej zakład 1X2. Jedyną różnicą, w porównaniu do wyżej opisanego przypadku, jest wykluczenie z końcowych zdarzeń wyniku remisowego. Jako, że mamy mniej opcji do “wyboru” w ramach tego zdarzenia, cechuje się on niższymi kursami niż w przypadku zakładów 1X2. Istnieje jednak pewna zaleta tego typu zakładu bukmacherskiego - w przypadku wyniku remisowego, Wasz zakład bez remisu jest rozliczany jako zwrot (po kursie 1.0), czyli jesteście wówczas stratni jedynie na podatku.
 • Zakłady powyżej/poniżej - ten rodzaj zakładów obejmuje wiele zdarzeń, które znajdziecie przy większości wydarzeń sportowych. W zależności od przyjętej strategii, możecie obstawiać linię “powyżej”, bądź “poniżej” w przypadku goli, żółtych czy czerwonych kartek, rzutów rożnych czy nawet fauli. Zasada działania tego rodzaju zakładu bukmacherskiego jest bardzo prosta - jeśli obstawicie, na przykład, że w meczu Real Madryt - Barcelona padnie powyżej 2,5 bramki, a końcowy rezultat to 2:1 (czyli łącznie trzy gole w meczu), to wasz kupon okaże się zwycięski. Zakłady bukmacherskie na zdarzenia Under/Over poznacie dokładniej, dzięki naszemu artykułowi poświęconemu temu rodzajowi obstawiania.
 • Obie drużyny strzelą gola (BTTS) - w ramach zdarzenia "obie drużyny strzelą gola" możecie również spotkać się ze skrótem BTS. W obu jednak przypadkach "chodzi" o to samo - jeśli obie drużyny w danym spotkaniu strzelą bramkę, zakład jest rozliczany jako wygrany, niezależnie od wyniku końcowego.
 • Podwójna szansa - bukmacherzy oferują kilka rodzajów zakładu podwójna szansa: może to być zarówno zakład łączony, uwzględniający wynik pierwszej połowy i na koniec meczu, jak i zakład rozdzielający oba te zdarzenia. Szczegółowo, jak działa podwójna szansa w zakładach bukmacherskich opisaliśmy w jednym z naszych artykułów na KodBonusowy.
 • Zakład typu “handicap” - uproszczona definicja tego, jak działa handicap u bukmachera to wyrównanie szans pomiędzy stronami rywalizującymi ze sobą, jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia.
 • Zakłady na przedziały czasowe - zakład, w którym wybieracie przedział czasowy (najczęściej spośród dostępnych kwadransów), w którym wystąpi dane zdarzenie.
 • Zakłady Head-To-Head - często spotykany rodzaj zakładów przy wydarzeniach związanych ze sportami motorowymi (żużel czy F1), a także w skokach narciarskich. Użytkownik ma za zadanie poprawnie wytypować "lepszego" z zestawionej pary, np. w wyścigu o GP Australii lepszą pozycję z pary Hamilton-Bottas zajmie Lewis Hamilton.
 • Zakłady specjalne (kombinowane) - przy okazji niektórych wydarzeń sportowych, użytkownicy mogą spotkać się z zakładami specjalnymi. Wówczas - bardzo często - w jednym zakładzie macie zawartych kilka zdarzeń, np. Bayern wygra i strzeli co najmniej 2 gole, a w meczu będzie co najmniej 7 rzutów rożnych.
 • Pozostałe typy zakładów bukmacherskich:

 • Zakłady na strzelca bramki
 • Dokładny wynik
 • Dokładna liczba goli
 • Przedział bramkowy/punktowy

3. Bonusy na obstawianie zakładów bukmacherskich

Oczywiście, poszczególne rodzaje zakładów bukmacherskich możecie obstawiać z bonusem od portalu KodBonusowy. Często jest tak, że firmy oferują Wam promocje ograniczone czasowo na konkretny typ kuponu bukmacherskiego, a jeśli posiadacie specjalne hasła promocyjne, zazwyczaj możecie liczyć na jeszcze lepszy profit z tym związany. Tak się składa, że na polskim rynku bukmacherskim, najlepsze bonusy znajdziecie u wiodących marek - czyli w Fortunie oraz STS. W obu tych portalach możecie użyć naszych kodów promocyjnych, żeby zgarnąć dostęp do ekskluzywnych pakietów powitalnych, a także do mnóstwa bonusów ograniczonych czasowo w przyszłości. Jakie to są hasła? W serwisie STS, kod promocyjny, jaki musicie wpisać podczas rejestracji w tym portalu to hasło BCVIP. Dla porównania: w Fortunie, pole z kodem promocyjnym zostanie za Was uzupełnione automatycznie, jeśli użyjecie linku aktywacyjnego od naszego serwisu - jest to też jedyna droga do uzyskania ekskluzywnego pakietu powitalnego u tego bukmachera.

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

Tak, jak wspomnieliśmy, atrakcyjne bonusy powitalne to nie wszystko, na co możecie liczyć w tym serwisie - promocje ograniczone czasowo obejmują także różne kombinacje zakładów bukmacherskich: śledźcie nasz portal i bądźcie z nimi na bieżąco. Pamiętajcie, że aktualne kody bonusowe do bukmacherów znajdziecie na KodBonusowy.

4. Jaki rodzaj zakładów bukmacherskich jest najlepszy?

Nie ma jednego, sprawdzonego sposobu obstawiania na zakładach bukmacherskich. Niezależnie od tego, który rodzaj zakładów bukmacherskich wybierzecie, zawsze macie szansę na wygraną. Tym bardziej, że przecież większe znaczenie od samego rodzaju zakładu, jaki dodacie na swój kupon bukmacherski, ma obrana linia punktowa czy bramkowa.

Podobnie, jak w przypadku wszystkich, innych rzeczy związanych z obstawianiem, każdy zakład bukmacherski musi być poparty rzeczową analizą - wtedy macie największą szansę na zwycięski kupon. Trzeba brać jednak pod uwagę, że wpływ na końcowe rozstrzygnięcia ma także dużo czynników losowych, których nie jesteście w stanie przewidzieć. Sztuką jest wybrać taki rodzaj zakładu oraz przyjąć taką “linię”, żeby dać sobie “szansę” na wygraną. Rodzaje zakładów bukmacherskich już znacie - teraz czas, byście przyjęli odpowiednią strategię obstawiania.

skomentuj RodzajeZakładówBukmacherskich
Komentarze (3)
   Weve1966
Weve1966 około 3 lata temu
Zgadzam się zarówno z pierwszym, jak i drugim komentarzem. Dlatego dobrze, że bukmacherzy udostępniają wiele opcji gry. Trzeba z tego korzystać:D
Graj odpowiedzialnie