Marża Bukmacherska

przez Kod Bonusowy z
Marża Bukmacherska

Czym jest marża bukmacherska? Jak ona działa? Wielu użytkowników zakładów bukmacherskich zajmuje się obstawianiem, ale nie zdaje sobie sprawy, że marża bukmacherska ma duży wpływ na osiągane przez nich wyniki. Jeśli chcecie dowiedzieć się, na czym polega marża bukmacherska, a także gdzie znaleźć najlepsze bonusy w polskich serwisach do obstawiania - to ten artykuł będzie dla Ciebie idealną lekturą.

1. Co to jest marża bukmacherska?

Wszyscy użytkownicy - z pewnością - zdają sobie sprawę, że bukmacherzy muszą w jakiś sposób zarabiać na swoim “biznesie”. Jednym z nich jest oczywiście narzucenie odpowiedniej marży na danych zakładach. Nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o kuponie, który okaże się dla was zwycięski czy przegrany. Niezależnie od tego, firma bukmacherska zyskuje na, wspomnianej już, marży. Można więc w skrócie stwierdzić, że marża u bukmachera jest dokładnie tym samym, czym marża na towary czy usługi - jest to różnica (na korzyść firmy organizującej zakłady wzajemne) między rzeczywistą wartością zakładu, a kursem podanym przez bukmachera. Jak widzicie - kursy bukmacherskie i marża idą ze sobą w nierozerwalnej parze. W tym miejscu może się Wam przydać wiedza jak grać na wysokie kursy bukmacherskie - tego dowiecie się na naszym portalu.

2. Jak działa marża u bukmachera?

Sposób działania marży bukmacherskiej najłatwiej będzie przedstawić na przykładzie jednego ze zdarzeń. Wyobraźmy sobie, że kurs na zdarzenie, że drużyna “A” wygra najbliższe spotkanie wynosi 1.80, natomiast zwycięstwo drużyny “B” jest premiowane przelicznikiem 2.0. Dla uproszczenia przyjmijmy, że jest to zakład dwudrogowy. Po obliczeniu stopnia prawdopodobieństwa - po dokonanej, głębokiej analizie - wychodzi Tobie, że szanse na wygranie obu zespołów: “A” i “B” to 50%.

Ze wzoru na prawdopodobieństwo łatwo obliczyć, że kurs na to zdarzenie powinien wynosić 2.00. Oznacza to, że marża bukmachera w tym przypadku wynosi ok. 5,55%. Jak to zostało obliczone? Otóż nasze wartości należy podstawić do wzoru:

Marża = (100/Kurs_1) + (100/Kurs_2) - 100

Jak widać, kalkulator marży bukmacherskiej łatwo stworzyć, choćby przy pomocy arkuszu w excelu, dzięki czemu szybko sprawdzicie ile wynosi marża u waszego ulubionego buka. Należy też pamiętać, że marża bukmachera jest wyrażona w procentach. Można stwierdzić, że w podanym przykładzie, jest ona dość atrakcyjna. Można wręcz stwierdzić, że każda, kilkuprocentowa marża jest “akceptowalna” i może być uznana za “odpowiednią”. Oczywiście, jeśli wasze zdarzenie jest trzydrogowe, wówczas dodajecie trzecią składową do pokazanego wyżej działania matematycznego, czyli “(100/Kurs_3)”. Wobec zgromadzonych informacji, łatwo zauważyć pewną zależność: im mniejsza marża bukmachera, tym wyższe kursy znajdziemy w danym serwisie. Proste, prawda?

Jak najbardziej, wysokość marży bukmacherskiej nie powinna być jedynym czynnikiem, który bierzecie pod uwagę przy wyborze danego portalu do obstawiania, jednak musicie też wziąć to bez wątpienia pod uwagę. Tworząc zestawienie, w którym wskazaliśmy jaka jest najlepsza legalna strona bukmacherska, kierowaliśmy się również marżą, więc w wolnej chwili możecie sprawdzić listę topowych portali.

3. Jak radzić sobie z marżą bukmachera?

Jednym ze skutecznych sposobów na radzenie sobie z marżami bukmacherskimi jest wyszukiwanie value betów, czyli wartościowych zdarzeń, przy których dana marka źle oceniła szanse określonego zdarzenia na powodzenie lub marża bukmacherska jest praktycznie równa 0%. Najlepsi typerzy potrafią “wyłowić” nawet kilka valuebetów tygodniowo, co sprawia, że zwiększają swoje szanse na potencjalne, wysokie wygrane.

Dobrym sposobem na radzenie sobie z marżami na zakładach bukmacherskich jest wykorzystywanie również dostępnych bonusów - nie tylko tych na start, ale i ograniczonych czasowo. Często pozwalają one na - na przykład - uniknięcie zapłaty podatku za zawarty zakład, co w rzeczywistości może przełożyć się na wyższą wygraną i pokrycie “straty” wynikającej z wyższej marży u bukmachera internetowego. Bardzo dobrym sposobem na “zysk” jest korzystanie również z dostępnych bonusów bez depozytu.

4. Miła odmiana dla marży bukmacherskiej, czyli bonusy na start!

Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, jednym ze sposobów skutecznej “walki” z marżami bukmacherskimi są bonusy - także te powitalne. Najatrakcyjniejsze oferty na start znajdziecie w topowych portalach do obstawiania. Do tych - jak najbardziej - zaliczyć można bukmacherów Fortuna oraz STS.

W obu tych serwisach możecie liczyć na dostępność naszych kodów bonusowych, które sprawią, że Wasze bonusy powitalne będą jeszcze lepsze niż w standardowej wersji. Dla przykładu: stosując hasło premiowe BCVIP w STS dostajecie dostęp nie tylko do wyższego bonusu od depozytu (do 1230 PLN), ale i do freebetu! Premia bez wpłaty w kwocie 29 PLN będzie szczególnie pomocna na samym początku przygody z obstawianiem i doskonałym narzędziem do radzenia sobie z wysokimi marżami bukmacherskimi.

Podobnie jest w Fortunie, gdzie dostaniecie 20 PLN w ramach punktów FKP na obstawianie. Dodatkowo, eFortuna uraczy Was zakładem bez ryzyka do 210 PLN, a także klasycznym bonusem od depozytu do 2000 PLN. Tutaj jednak kodu promocyjnego nie macie podanego na “tacy”. Żeby go zdobyć, potrzebujecie kliknąć w przycisk “Odkryj Kod” na portalu KodBonusowy. Kody bonusowe u bukmacherów poznacie lepiej dzięki lekturze naszego tekstu.

Bukmacherzy z najlepszymi bonusami

Fortuna
Fortuna
Bonus Zakłady
Bonus do 2720 PLN!
STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 1640 PLN!
Kod promocyjny
BCVIP

5. Marża bukmachera, a zakłady - podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiecie już jak wyliczyć marżę bukmachera. Oczywiście, wzór na zdarzenie dwudrogowe różni się minimalnie od wzoru na zdarzenie trzydrogowe, ale sposób obliczania marży bukmacherskiej się nie różni. Jak najbardziej, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak wysokie jest znaczenie marży bukmacherskiej dla użytkowników portali do obstawiania, dlatego też warto wiedzieć, jaka jej wysokość może być uznana za atrakcyjną. Oczywiście, jeśli sama firma oferująca zakłady chce odnosić sukcesy, musi znaleźć odpowiedni balans między ofertą, proponowaną marżą, a dostępnymi bonusami, ponieważ każdy z tych czynników wpływa na atrakcyjność danego serwisu. Wiecie już co to jest marża bukmacherska - teraz czas się z nią “zmierzyć”!

skomentuj MarżaBukmacherska
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie