Wirtualny Portfel u Bukmachera

przez Kod Bonusowy z
Wirtualny Portfel u Bukmachera

Już dawno minęły czasy, kiedy jedyną opcją wpłaty u bukmachera był tradycyjny przelew bankowy, dziś dostępny jest nawet wirtualny portfel u bukmachera i to zazwyczaj nie tylko jeden. Dziś lista metod płatności u legalnych bukmacherów jest naprawdę długa, a opcje takie jak Skrill czy Neteller to normalka. Jak korzystać z wirtualnych portfeli w zakładach bukmacherskich, który portfel wybrać i czy ta gra jest w ogóle warta świeczki – to niektóre z tematów, które poruszamy w poniższym tekście. Poza tym już na starcie wyjaśnimy wam co to takiego ta portmonetka internetowa i czy jest darmowa.

1. Czym jest internetowy portfel?

Przede wszystkim portfel internetowy (e-wallet) to jedna z metod płatności u bukmachera, która umożliwia nam dokonywanie przelewu środków w internecie. To jednak nie w pełni wyczerpuje definicję internetowego portfela, gdyż te słowa pasować mogłyby również do zwykłego przelewu z konta bankowego. Jakie są różnice pomiędzy kontem bankowym a portfelem internetowym?

Zazwyczaj takie portfele są prowadzone przez zagraniczne firmy (pod nadzorem specjalnych instytucji finansowych – tutaj jeżeli wybieracie sprawdzone portfele, nie macie się o co martwić). Tak jak choćby w przypadku PayPala, portfel internetowy obsługujecie zazwyczaj za pośrednictwem adresu e-mail, a nie numeru konta, choć podobnie jak konto bankowe, portfel posiada swój numer – nie jest to jednak numer IBAN, a EMI. Nie będziemy się tutaj wdawać w szczegóły, dlaczego tak się dzieje, jednak główna różnica jest taka, że mówimy tutaj o przelewach wirtualnych środków, które nie podlegają kontroli państwowych instytucji nadzoru finansowego. Na dodatek firma zarządzająca takim portfelem nie obraca środkami klientów, jak to działa w przypadku banków.

2. Czy internetowe portfele są darmowe?

Założenie konta w platformie e-wallet i korzystanie z portfela wirtualnego jest darmowe. W większości tego typu serwisów zupełnie za darmo dokonacie przelewu, oznacza to tyle, że możecie błyskawicznie przelać swoje środki na portfel, a potem z portfela bezpośrednio do bukmachera.

Jeśli jednak chodzi o same przelewy, tutaj spotkamy się już z opłatami. Jakimi? Choćby za przewalutowanie, czy wypłatę środków. Zazwyczaj wynoszą one jednak kilka procent – przy zakładaniu konta w jednym z portfeli internetowych warto wziąć to pod uwagę.

3. Rodzaje portmonetek wirtualnych u bukmachera

Do najpopularniejszych portfeli internetowych należą:

 • PayPal
 • Neteller
 • Skrill
 • Revolut
 • Entropay
 • EcoPayz
 • Trustly
 • PaysafeCard
 • MuchBetter

Na pewno kojarzycie część ze wspomnianych e-walletów. Oczywiście różnią się one między sobą funkcjami i sposobem wypłat. PayPal jest oczywiście serwisem znanym na całym świecie, gdzie jest choćby możliwość wystawienia faktury, co raczej nie przyda nam się w przypadku bukmacherów... Dla tradycjonalistów portfel internetowy do wpłaty środków u bukmachera również się przyda. Który? Mówimy tutaj o paysafecard. To serwis, który bazuje przede wszystkim na kartach przedpłaconych. Odwiedzacie kiosk, Żabkę czy tego typu miejsce i możecie takową kartę przedpłaconą kupić, potem na podstawie uzyskanego kodu wykorzystujecie zakupione środki. Ważne są do wykorzystania lub czasowo. Oczywiście z paysafecard możecie również korzystać w internecie, podpinając ją choćby pod aplikacje, gdzie nie chcecie przelewać pieniędzy bezpośrednio, czy podawać swoich danych bezpośrednio. Trzeba przyznać, że ten sposób prezentuje się jako całkiem bezpieczna metoda płatności.

Część z wymienionych portfeli przyda się głównie graczom za granicą. Dlaczego? Dla przykładu Much Better obsługuje również kryptowaluty, którymi nie zagramy u polskich bukmacherów. To kolejna z funkcjonalności ciągle rozwijających się portmonetek internetowych.

4. Gdzie i jak założyć portfel internetowy

Który portfel internetowy wybrać? To pytanie zadaje sobie pewnie wielu graczy. Sprawdźmy jak wyglądają opłaty w najpopularniejszych serwisach w Polsce.

 • Skrill – wpłata środków 1% - wypłata środków: Visa (7,50%), przelew lokalny lub międzynarodowy 25,19 PLN,
 • Neteller – wpłata środków 2,5% - wypłata środków: przelew bankowy - 10 USD, standardowy przelew pieniężny – 1,45%, minimum 0,50 USD,
 • PayPal – wypłaty darmowe na lokalnych kontach – jeśli bez przewalutowania,
 • PaysafeCard – tylko opłaty operacyjne, wypłata 20 PLN.

Jak widać, warunki pomiędzy poszczególnymi portfelami się różnią. Czy wobec tego u bukmacherów mamy pełen wybór i faktycznie możemy skorzystać z tych portfeli, które faktycznie możemy nazwać darmowymi lub pobierającymi tylko niewielkie opłaty?

Założenie portfela internetowego jest banalnie proste. Rejestrujecie się, podajecie podstawowe dane, a najważniejszą z nich zazwyczaj jest adres e-mail. Musi być poprawny, aby przejść weryfikację i to on będzie Wam potrzebny przy płatnościach czy logowaniu. Przy wypłatach w niektórych serwisach potrzebny będzie również dowód tożsamości (tak się dzieje w przypadku choćby Paysafecard – które jednak bardziej kojarzone jest z wpłatami niż wypłatami środków).

5. Którzy bukmacherzy posiadają wirtualne portfele w ofercie

Metody płatności to bardzo popularny temat wśród graczy zakładów bukmacherskich. To ciekawe, ale w zasadzie nawet już na starcie, bukmacherzy starają się udostępnić jakiś portfel internetowy. To tylko pokazuje jak popularna jest to metoda wśród rodzimych graczy – ale nie tylko, bo podobnie dzieje się poza granicami naszego kraju. Którzy bukmacherzy oferują płatności e-wallet?

STS jest tutaj jednym z lepiej „wyposażonych” serwisów. Ten bukmacher oferuje płatności przy użyciu Skrilla, PayPala czy Netellera, a także z paysafecard za pośrednictwem serwisu dotpay. Trzeba przyznać, że to całkiem spora oferta, wychodząca poza standardowe płatności przelewami, czy płatnościami internetowymi typu tpay czy Payu. Z opcji wpłaty u bukmachera za pomocą PayPala i Paysafecard skorzystacie również w LVBet, a serwis znany głównie z kart przedpłaconych znajdziecie również w ofercie Betfana. W tym gronie zdecydowanie najlepiej wypada STS, część bukmacherów zapewne pójdzie w jego ślady i będzie dodawać do swojej funkcjonalności kolejne, cieszące się popularnością portfele internetowe.

6. Zalety portfela elektronicznego u buka

Jeżeli nadal zastanawiacie się, czy w ogóle jest sens zakładać portfel wirtualny aby grać u bukmachera, to poniżej znajdziecie kilka plusów, które przemawiają za takim wyborem.

 • Błyskawiczne płatności – środki trafiają i wychodzą z konta zdecydowanie szybciej niż w przypadku bardziej tradycyjnych metod,
 • Bezpieczeństwo – wspomniane portfele internetowe to legalne serwisy, które są prowadzone przez zweryfikowane firmy przez instytucje finansowe,
 • Nie musimy posiadać konta bankowego, aby grać, bądź zakładać oddzielnego jeżeli takiego potrzebujemy.

Oczywiście wśród minusów portfeli internetowych u bukmachera jest to, że ich dostępność na ten moment nie jest jeszcze taka jaką byśmy sobie życzyli. Chętnie zobaczylibyśmy tutaj Revoluta czy inne znane na całym świecie serwisy – ale i tak jest nieźle. Jeżeli już wybierzecie wirtualny portfel u bukmachera – pamiętajcie, że rejestrując się w wybranym serwisie bukmacherskim jako użytkownik naszego serwisu, zazwyczaj możecie liczyć na ciekawy bonus na start, często wyższy od standardowego!

KB Exclusive
Bonus z KodBonusowy
Bonus do 1660 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 1560 PLN
skomentuj WirtualnyPortfelUBukmachera
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie