KodBonusowy.com pl

Limity Bukmacherskie

przez Kod Bonusowy z
Limity Bukmacherskie

Część graczy zastanawia się, jakie są limity bukmacherskie w portalu, w którym zawierają zakłady. Po co zostały wprowadzone i na czym polegają? Odpowiedzią na te pytania będzie, mamy nadzieję, nasz tekst. Dowiesz się z niego najważniejszych informacji na temat limitów na zakłady bukmacherskie. Nie ma na co czekać - zaczynajmy!

1. Czym jest limit na zakłady? Dlaczego istnieje?

Jak podaje definicja słownikowa - limit jest czymś, czego nie można lub nie należy przekraczać. To innymi słowy - pewna granica. Tak jak w życiu, tak i na zakłady bukmacherskie limity są nakładane przez niektóre portale. Znowelizowana ustawa hazardowa z 2017 roku nie tylko zawierała poprawki dotyczące firm, które mogą świadczyć usługi oparte o obstawianie bukmacherskich zakładów wzajemnych, ale posiadała również zapis o regulaminie "Odpowiedzialnej Gry".

Mówi on tyle, że w przypadku podejrzanej aktywności na koncie gracza, związanej ze zbyt częstym obstawianiem lub graniem za duże kwoty - może zostać nałożony limit na konto bukmacherskie. Służy to, co oczywiste, ochronie użytkownika i jego portfela. Gracz może także sam nałożyć taki limit na swoje konto, które pomogłyby w kontrolowaniu obstawiania.

KB Exclusive
Bonus z KodBonusowy
Bonus do 760 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 660 PLN

To jednak tylko jeden z rodzajów limitów bukmacherskich. Drugim jest blokowanie użytkownika przez bukmachera na podstawie jego podejrzanej gry i wygranych. Oba typy limitów bukmacherskich opiszemy poniżej.

2. Którzy bukmacherzy posiadają limity?

Każdy bukmacher, który dostaje polską licencję od Ministerstwa Finansów musi zastosować się do zaleceń i wytycznych. Jednym z takich wymogów jest odniesienie się w swoich regulaminach do wymogu umożliwienia ustalenia limitu odpowiedzialnej gry.

Wśród tych firm znajdują się, co oczywiste - STS oraz Fortuna, czyli liderzy branży bukmacherskiej w Polsce. Jeśli zastanawiacie się gdzie najlepiej obstawiać mecze przez internet - bez wahania możemy napisać o tych serwisach. Firmy te już od kilkunastu lat świadczą usługi milionom swoich klientów, a pozytywne opinie na ich temat nie są dziełem przypadku. To nie tylko serwisy z bogatą ofertą zakładów bukmacherskich, ale i portale, które gracze oceniają jako zaufane.

Na zaufanie wpływa również kontrola działań użytkowników i ich bezpieczeństwo, co jest związane także z, możliwym do ustalenia, limitem na koncie bukmacherskim. Zapisy regulaminowe pozwalają na to nie tylko użytkownikom, ale i również samym bukmacherom na zablokowanie konta podejrzanego, ich zdaniem, użytkownika.

3. Jakie są limity u polskich bukmacherów?

Nie tylko najlepsze legalne strony bukmacherskie, których recenzję znajdziecie na portalu KodBonusowy, posiadają limity. To normalność u polskich "buków". Limity w zakładach bukmacherskich dzieli się na kilka kategorii. Przede wszystkim - należy wyróżnić dzienne i miesięczne limity czasowe. Użytkownik może kontrolować ruch na stronie internetowej danej firmy z zakładami. Mamy tutaj na myśli monitorowanie aktywności danego gracza w portalu. W przypadku STS samemu można ustalić dzienny limit czasowy wahający się od 1h do 18h pobytu na stronie, a miesięczny - do 558 godzin. W przypadku przekroczenia określonych limitów, zawieranie zakładów bukmacherskich będzie ograniczone lub niemożliwe.

W drugą stronę działa to podobnie - jeśli bukmacher zauważy, że gra danego użytkownika jest podejrzana - taki limit może nałożyć sama firma. I nie mamy tutaj na myśli - opisanego już - limitu czasowego.

Ponadto, użytkownik może ustawić limit kwotowy. Podobnie, jak w przypadku limitu czasowego, mamy możliwość skonfigurowania go na dzień lub w przedziale miesiąca. Bukmacherzy zaznaczają, że każdorazowa zmiana limitów na swoim koncie wiąże się z wydłużeniem okresu oczekiwania na aktywację nowych limitów - od 24 godzin do nawet 3 miesięcy. Jednak, jeśli chcemy ograniczyć wydatki na koncie, czyli po prostu zmniejszyć limity, serwisy robią to “od ręki”.

Istotną opcją jest również możliwość auto-zawieszenia konta na 24 godziny. Każdy gracz może to zrobić z poziomu swojego profilu. W ostateczności, możliwe jest zamknięcie konta czy niezdejmowalna, blokada czasowa nawet do 3 czy 6 miesięcy. Wszystkie ograniczenia użytkownik może nałożyć na swoim profilu - zarówno przy użyciu desktopu, jak i wykorzystując aplikacje mobilne do bukmachera. Więcej o tym przeczytasz na portalu KodBonusowy.

Tak wyglądają limity z perspektywy użytkownika, który sam chce je na siebie nałożyć. Jak to wygląda w przypadku bukmacherów?

Można powiedzieć, że bukmacher bez limitów nie istnieje. Limity u bukmachera były, są i będą integralną częścią jego działalności. Niezależnie od tego, który serwis wybierzecie. Bukmacherzy bronią się przed graczami, którzy mogą oszukiwać lub ich zdaniem - wygrywać tak duże sumy, że jest to podejrzane. To swojego rodzaju zabezpieczenie dla firmy bukmacherskiej. Nie da się tego uniknąć.

Czy to bukmacher naziemny czy stacjonarny - limity są. Dla przykładu, w STS limit wygranej wynosi pół miliona złotych. W Fortunie jest to kwota 601 tysięcy.

Zgarnij ekskluzywny bonus od Fortuny!

4. Jak uniknąć limitu na zakłady bukmacherskie? Czy da się go ominąć?

Tak, jak już pisaliśmy, limity stawek u bukmacherów internetowych lub naziemnych mogą zostać nałożone przez samego użytkownika lub firmę, która organizuje zakład. Czy to oznacza, że można się jakoś przed tym bronić? Przede wszystkim - grajcie odpowiedzialnie i rozważnie. Zawsze możecie skorzystać również z bonusów, które oferuje bukmacher. W ich przypadku, ewentualna większa wygrana nie będzie zaskoczeniem, gdyż firma bukmacherska zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja może się zdarzyć.

W tym miejscu warto przypomnieć o kodach promocyjnych, które znajdziecie na naszej stronie. Do STS kod promocyjny to hasło BCVIP, a do Fortuny hasło premiowe znajdziecie w ukrytym polu na naszej stronie. Żeby je zdobyć wystarczy kliknąć w opcję “Odkryj kod”.

Jeśli będziecie obstawiać w sposób rozważny, nie musicie się martwić o to, że bukmacher bez powodu zablokuje Wam konto. Część graczy ma to szczęście (?) i korzysta z zakładów bukmacherskich bez limitu. Musicie być jednak wiarygodni. Bez tej, podstawowej cechy, bukmacher Wam nie zaufa. A wtedy limity bukmacherskie pojawią się na Waszym koncie szybciej niż myślicie. No chyba, że sami je sobie nałożycie.

skomentuj LimityBukmacherskie
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie