Limity Bukmacherskie

przez Kod Bonusowy z by Kod Bonusowy
Limity Bukmacherskie

Część graczy zastanawia się, jakie są limity bukmacherskie w portalu, w którym zawierają zakłady. Po co zostały wprowadzone i na czym polegają? Odpowiedzią na te pytania będzie, mamy nadzieję, nasz tekst. Dowiesz się z niego najważniejszych informacji na temat limitów na zakłady bukmacherskie. Nie ma na co czekać - zaczynajmy!

1. Czym jest limit na zakłady? Dlaczego istnieje?

Jak podaje definicja słownikowa - limit jest czymś, czego nie można lub nie należy przekraczać. To innymi słowy - pewna granica. Tak jak w życiu, tak i na zakłady bukmacherskie limity są nakładane przez niektóre portale. Znowelizowana ustawa hazardowa z 2017 roku nie tylko zawierała poprawki dotyczące firm, które mogą świadczyć usługi oparte o obstawianie bukmacherskich zakładów wzajemnych, ale posiadała również zapis o regulaminie "Odpowiedzialnej Gry".

Mówi on tyle, że w przypadku podejrzanej aktywności na koncie gracza, związanej ze zbyt częstym obstawianiem lub graniem za duże kwoty - może zostać nałożony limit na konto bukmacherskie. Służy to, co oczywiste, ochronie użytkownika i jego portfela. Gracz może także sam nałożyć taki limit na swoje konto, które pomogłyby w kontrolowaniu obstawiania.

KB Exclusive
Bonus z KodBonusowy
Bonus do 1459 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 1200 PLN + 25 PLN freebet

To jednak tylko jeden z rodzajów limitów bukmacherskich. Drugim jest blokowanie użytkownika przez bukmachera na podstawie jego podejrzanej gry i wygranych. Oba typy limitów bukmacherskich opiszemy poniżej.

2. Którzy bukmacherzy posiadają limity?

Każdy bukmacher, który dostaje polską licencję od Ministerstwa Finansów musi zastosować się do zaleceń i wytycznych. Jednym z takich wymogów jest odniesienie się w swoich regulaminach do wymogu umożliwienia ustalenia limitu odpowiedzialnej gry.

Wśród tych firm znajdują się, co oczywiste - STS oraz Fortuna, czyli liderzy branży bukmacherskiej w Polsce. Jeśli zastanawiacie się gdzie najlepiej obstawiać mecze przez internet - bez wahania możemy napisać o tych serwisach. Firmy te już od kilkunastu lat świadczą usługi milionom swoich klientów, a pozytywne opinie na ich temat nie są dziełem przypadku. To nie tylko serwisy z bogatą ofertą zakładów bukmacherskich, ale i portale, które gracze oceniają jako zaufane.

Na zaufanie wpływa również kontrola działań użytkowników i ich bezpieczeństwo, co jest związane także z, możliwym do ustalenia, limitem na koncie bukmacherskim. Zapisy regulaminowe pozwalają na to nie tylko użytkownikom, ale i również samym bukmacherom na zablokowanie konta podejrzanego, ich zdaniem, użytkownika.

3. Jakie są limity u polskich bukmacherów?

Nie tylko najlepsze legalne strony bukmacherskie, których recenzję znajdziecie na portalu KodBonusowy, posiadają limity. To normalność u polskich "buków". Limity w zakładach bukmacherskich dzieli się na kilka kategorii. Przede wszystkim - należy wyróżnić dzienne i miesięczne limity czasowe. Użytkownik może kontrolować ruch na stronie internetowej danej firmy z zakładami. Mamy tutaj na myśli monitorowanie aktywności danego gracza w portalu. W przypadku STS samemu można ustalić dzienny limit czasowy wahający się od 1h do 18h pobytu na stronie, a miesięczny - do 558 godzin. W przypadku przekroczenia określonych limitów, zawieranie zakładów bukmacherskich będzie ograniczone lub niemożliwe.

W drugą stronę działa to podobnie - jeśli bukmacher zauważy, że gra danego użytkownika jest podejrzana - taki limit może nałożyć sama firma. I nie mamy tutaj na myśli - opisanego już - limitu czasowego.

Ponadto, użytkownik może ustawić limit kwotowy. Podobnie, jak w przypadku limitu czasowego, mamy możliwość skonfigurowania go na dzień lub w przedziale miesiąca. Bukmacherzy zaznaczają, że każdorazowa zmiana limitów na swoim koncie wiąże się z wydłużeniem okresu oczekiwania na aktywację nowych limitów - od 24 godzin do nawet 3 miesięcy. Jednak, jeśli chcemy ograniczyć wydatki na koncie, czyli po prostu zmniejszyć limity, serwisy robią to “od ręki”.

Istotną opcją jest również możliwość auto-zawieszenia konta na 24 godziny. Każdy gracz może to zrobić z poziomu swojego profilu. W ostateczności, możliwe jest zamknięcie konta czy niezdejmowalna, blokada czasowa nawet do 3 czy 6 miesięcy. Wszystkie ograniczenia użytkownik może nałożyć na swoim profilu - zarówno przy użyciu desktopu, jak i wykorzystując aplikacje mobilne do bukmachera. Więcej o tym przeczytasz na portalu KodBonusowy.

Tak wyglądają limity z perspektywy użytkownika, który sam chce je na siebie nałożyć. Jak to wygląda w przypadku bukmacherów?

Można powiedzieć, że bukmacher bez limitów nie istnieje. Limity u bukmachera były, są i będą integralną częścią jego działalności. Niezależnie od tego, który serwis wybierzecie. Bukmacherzy bronią się przed graczami, którzy mogą oszukiwać lub ich zdaniem - wygrywać tak duże sumy, że jest to podejrzane. To swojego rodzaju zabezpieczenie dla firmy bukmacherskiej. Nie da się tego uniknąć.

Czy to bukmacher naziemny czy stacjonarny - limity są. Dla przykładu, w STS limit wygranej wynosi pół miliona złotych. W Fortunie jest to kwota 601 tysięcy.

KB Exclusive
Bonus z KodBonusowy
Bonus do 2720 PLN!
Standardowy bonus na Fortuna
Bonus do 2620 PLN

4. Jak uniknąć limitu na zakłady bukmacherskie? Czy da się go ominąć?

Tak, jak już pisaliśmy, limity stawek u bukmacherów internetowych lub naziemnych mogą zostać nałożone przez samego użytkownika lub firmę, która organizuje zakład. Czy to oznacza, że można się jakoś przed tym bronić? Przede wszystkim - grajcie odpowiedzialnie i rozważnie. Zawsze możecie skorzystać również z bonusów, które oferuje bukmacher. W ich przypadku, ewentualna większa wygrana nie będzie zaskoczeniem, gdyż firma bukmacherska zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja może się zdarzyć.

W tym miejscu warto przypomnieć o kodach promocyjnych, które znajdziecie na naszej stronie. Do STS kod promocyjny to hasło BCVIP, a do Fortuny hasło premiowe znajdziecie w ukrytym polu na naszej stronie. Żeby je zdobyć wystarczy kliknąć w opcję “Odkryj kod”.

Jeśli będziecie obstawiać w sposób rozważny, nie musicie się martwić o to, że bukmacher bez powodu zablokuje Wam konto. Część graczy ma to szczęście (?) i korzysta z zakładów bukmacherskich bez limitu. Musicie być jednak wiarygodni. Bez tej, podstawowej cechy, bukmacher Wam nie zaufa. A wtedy limity bukmacherskie pojawią się na Waszym koncie szybciej niż myślicie. No chyba, że sami je sobie nałożycie.

skomentuj LimityBukmacherskie
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie