KodBonusowy.com pl

Co to jest surebet?

przez Kod Bonusowy z
Co to jest surebet?

Wiele osób grających na zakładach bukmacherskich zastanawia się - co to jest surebet? Na czym polegają? Czy istnieją korzyści wynikające z gry surebetami? Jeśli Ciebie również nurtują te pytania to trafiłeś idealnie. W poniższym artykule poznasz najważniejsze informacje dotyczące surebetów.

1. Surebet - co to jest?

Widząc termin surebet, znaczna część graczy stara się go tłumaczyć dosłownie jako “pewny zakład” - i można powiedzieć, że ta grupa użytkowników ma rację. Sure bety to nic innego jak tzw. pewniaki. Jak to działa? Stosując odpowiednie podejście możemy z większości obstawianych zdarzeń wychodzić “na plus” - niezależnie od wyniku interesującego nas meczu czy walki.

1.1 Zakłady arbitrażowe - jak działają?

Jak surebety działają w praktyce? Jak grać surebety? Cóż, działanie zakładów arbitrażowych najłatwiej wyjaśnić na podstawie przykładu. Dzięki temu dowiecie się też, jak działa kalkulator surebetów - jakie “operacje” należy wykonać, żeby obliczyć interesujące nas wartości.

Załóżmy, że mamy mecz siatkówki (jako zakład dwudrogowy), w którym biorą udział drużyny A i B. Znajduje się on w ofercie dwóch bukmacherów, którzy proponują następujące kursy:

Bukmacher nr 1: Drużyna A (1.75) vs Drużyna B (2.25)
Bukmacher nr 2: Drużyna A (1.65) vs Drużyna B (2.45)

Napisaliśmy, że surebety polegają na zysku, niezależnie od wyniku wydarzenia. W takim razie: co dalej? Musimy zagrać u obu bukmacherów. Dodatkowo, wynik zdarzenia, który chcemy obstawić u obu bukmacherów musi się różnić, tj. jeśli u bukmachera nr 1 postawimy na drużynę A, to u bukmachera numer 2 musimy postawić na zwycięstwo drużyny B.

Żeby zysk był jak największy, musimy - co oczywiste - obstawić po najwyższych, dostępnych kursach. Kolejnym krokiem jest ustalenie kwoty, za którą chcemy zagrać u pierwszej z wymienionych firm hazardowych.

Dla uproszczenia rachunków, przyjmijmy, że nasze obliczenia nie uwzględniają 12% podatku od gier hazardowych (z którym spotkamy się w Polsce), a także to, że u pierwszego bukmachera planujemy postawić kupon za 100 PLN. Wobec tego, nasz potencjalny zysk z gry w pierwszym serwisie to 175 PLN (ze względu na stawkę 100 PLN oraz kurs 1.75).

Jak wobec tego ustalić kwotę do gry na kuponie w drugim portalu? Dążymy do tego, by nasze potencjalne wygrane były równe, więc możliwy profit z pierwszego serwisu (175 PLN) dzielimy przez kurs na drużynę B (2.45). Wynik otrzymanego działania to w przybliżeniu 71.43 PLN - za taką kwotę powinniśmy postawić zakład u bukmachera numer 2.

Oznacza to, że suma stawek za dwa kupony (po jednym u każdego z bukmacherów) wynosi w podanym przykładzie łącznie 171.43 PLN. Możliwa wygrana to 175 PLN (ponieważ tylko jeden z dwóch zakładów ma szansę powodzenia). Jak łatwo zauważyć, gracz wychodzi o opisanej sytuacji z zyskiem.

Oczywiście, stopień profitu zależy też w dużej mierze od marży bukmacherska, gdyż to na niej oparte są kursy proponowane przez daną firmę hazardową. O tym, jak działa marża bukmacherska przeczytacie w jednym z naszych artykułów na KodBonusowy.

W trakcie wydarzeń możecie skorzystać również z zakładów bukmacherskich na żywo, dzięki czemu wykorzystacie surebety w trybie live. Jednak biorąc pod uwagę dużą szybkość zmian kursów, jest to bardzo ciężkie zadanie do realizacji. Nie jest to jednak niemożliwe.

2. Różnica między surebetami, a zakładami arbitrażowymi

Część graczy poszukuje również odpowiedzi na pytanie: jaka jest różnica między surebetami, a zakładami arbitrażowymi. Otóż: nie ma żadnej różnicy. Arbitraż w zakładach bukmacherskich to synonim dla określenia sure betów. Jeśli więc kiedykolwiek jeszcze spotkacie się z terminami: zakłady arbitrażowe i sure bety - możecie być pewni, że dana osoba ma jeden i ten sam rodzaj obstawiania na myśli.

3. Gdzie szukać surebetów?

Wiemy, że wielu graczy interesują typy na surebety - na dziś czy jutro. Trudno jednak stwierdzić, gdzie znaleźć dobre i sprawdzone zakłady arbitrażowe. Jeśli chcecie to robić to najlepiej samemu poświęcić czas na analizę. Musicie być jednak ostrożni i świadomi, że firmy hazardowe są bardzo wyczulone na praktykę gry surebetami. Jeśli Wasza gra u bukmachera będzie opierać się tylko o zakłady arbitrażowe - z pewnością zostanie to wychwycone.

Oczywiście, nikt nie jest w stanie przewidzieć ewentualnych konsekwencji takiego działania, jednak pierwsze, które przychodzą nam do głowy to nałożone, dodatkowe limity u bukmacherów czy po prostu anulowanie zakładu. To przykładowe kary za grę surebetami. W tym drugim przypadku, będzie to jak najbardziej zgodne z regulaminami danych firm, ponieważ znaczna większość podmiotów posiada zapis o możliwości anulowania zakładu wynikającego z błędnych kursów bukmacherskich - a surebety to przecież nic innego jak gra oparta na błędach bukmacherów.

4. Surebety, a bonusy na zakłady bukmacherskie

Wiecie już jak zagrać arbitraż, a także czym są zakłady arbitrażowe. Pamiętajcie jednak, że gra na pewniakach to nie jedyny sposób na zyskanie dodatkowego profitu u bukmachera. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o bonusach na start, na które możecie liczyć wybierając najlepszych graczy na polskim rynku hazardowym.

W tym miejscu chcemy wyróżnić serwisy STS oraz Fortuna. W obu z nich, gdy zastosujecie nasze kody promocyjne, możecie liczyć na atrakcyjne premie powitalne dla nowych użytkowników. Oczywiście, nie oznacza to, że tylko nowi gracze mogą liczyć na dobre promocje. W STS oraz Fortunie również doświadczeni użytkownicy spotkają się z bonusami. Żeby zgarnąć dostęp do promocji, wystarczy, że podczas rejestracji w STS wpiszecie hasło BCVIP. Z kolei pole z kodem promocji w Fortunie zostanie wypełnione automatycznie podczas rejestracji - w tym celu należy zastosować nasz link aktywacyjny.

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

Oczywiście, to nie jedyne portale, gdzie znajdziecie atrakcyjne bonusy. Jeśli jesteście zainteresowani "nowościami", zawsze możecie przeczytać nasz tekst o nowych bukmacherach online.

5. Czy warto grać surebetami? Opinie, podsumowanie

Z punktu widzenia potencjalnego zysku - jak najbardziej. Gra zakładami arbitrażowymi jest, jak najbardziej, opłacalna. Trzeba jednak jednocześnie pamiętać o tym, co pisaliśmy w poprzednich fragmentach naszych rozważań, tj. o możliwych konsekwencjach takiego działania. Nieustająca gra surebetami może spowodować, że bukmacher weźmie Wasze konto “na celownik” i zacznie przyglądać się historii Waszych zakładów.

Gdy zostanie wychwycona gra oparta jedynie na błędach bukmachera, najpewniej będziecie musieli pogodzić się ze stratą możliwości obstawiania surebetami. Czy jednak wszędzie jest możliwa gra na zakładach arbitrażowych? Cóż, ze względu na 12% podatek, znalezienie dobrych surebetów w Polsce graniczy z cudem - szczególnie jeśli mamy na myśli legalne serwisy. Choć - co oczywiste - nie jest to niemożliwe.

Końcowe wnioski o słuszności takiego rodzaju obstawiania pozostawiamy Wam. Mamy jednak nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi dowiedzieliście się, co to jest surebet, jak działają i czy gra na zakładach arbitrażowych jest opłacalna.

skomentuj CoToJestSurebet?
Komentarze (2)
Hubert Pawlak
Hubert Pawlak około 3 lata temu
Jeśli już decydujesz się na zakłady arbitrażowe to musisz znać ich zalety i wady:) w artykule masz info, że najwięcej zakładów jest w STS i Fortunie i to w sumie prawda, ale które wybierzesz... to już Twoja decyzja:) tak jak napisałeś: to trudne zadanie, ale nie jest niemożliwe do zrobienia:)
Graj odpowiedzialnie