Wybory parlamentarne 2019 Zakłady Bukmacherskie

Wybory parlamentarne 2019 Zakłady Bukmacherskie Wybory parlamentarne bonus lvbet

Mimo, że wybory parlamentarne odbędą się dopiero w październiku 2019 roku, już teraz możemy rozpocząć przewidywanie ich wyników. Gdzie obstawiać wybory parlamentarne 2019? Który bukmacher wybory umieści w swojej ofercie? Czy majowe wybory do parlamentu europejskiego będą miały znaczenie w kontekście jesiennych decyzji? Tradycyjnie, na KodBonusowy postaramy się rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości.

1. Krajowe parlamentarne wybory - na czym polegają?

Wybory parlamentarne od 1991 są w Polsce uznawane za całkowicie wolne. Mimo tego faktu, większość naszych rodaków bardziej pamięta datę 4 czerwca 1989, kiedy to odbyły się pierwsze, częściowo wolne, wybory parlamentarne. Polski parlament składa się z dwóch izb – sejmu i senatu. Ten pierwszy jest określany jako izba niższa, a drugi – wyższa.

Obywatele, uprawnieni do głosowania, wybierają 460 posłów oraz 100 senatorów. Jeśli rząd nie zostaje przedwcześnie odwołany i nie zostają zarządzone przedterminowe wybory, takie wydarzenie ma miejsce co cztery lata.

Wybory posiadają również swoje określone podstawowe prawa i zasady. Każdy może oddać tylko jeden głos, który musi spełniać, określone w formularzu wyborczym, wymagania, aby był zaliczony jako „ważny głos”. Ponadto, istnieje prawo wyborcze, które składa się z czterech podstawowych zasad: powszechności wyborów, równości, bezpośredniości oraz ich tajności.

Powszechność wyborów mówi, nie mniej, nie więcej, o tym, że każdy obywatel, który ukończył 18. rok życia jest uprawniony do głosowania. Wyjątkiem jest sytuacja nałożonego zakazu sądowego. Druga z zasad – równości – „mówi” o tym, że każdy głos wyborcy „waży” tyle samo. Nie ma mocniejszego lub słabszego głosu, każdy ma takie same znaczenie, a każdemu obywatelowi przysługuje taka sama liczba głosów.

Bezpośredniość wyborów polega na tym, że każdy osobiście może oddać swój głos, bez jakiegokolwiek pośrednika, a tajność – że może to zrobić bez ingerencji i wiedzy innych osób na temat oddanego głosu.

Mówi się o czterech zasadach prawa wyborczego, a często zapomina się o... piątej, praktycznie najważniejszej – wolności wyborów. Każda z osób: ma prawo do zgłoszenia kandydata, własnych preferencji wyborczych czy prowadzenia kampanii wyborczej danego kandydata czy kandydatki.

Należy jednak pamiętać, że są to podstawowe zasady prawa wyborczego. Polska konstytucja rozważa też osobne przypadki, gdyż minimalne różnice znajdziemy np. między wyborami do Sejmu, a Senatu, czyli tymi, o których mowa w naszym artykule. Mamy tu na myśli przeliczanie głosów na mandaty.

Wszystkie, wymienione wyżej, zasady, także te szczegółowe, znajdują się w polskiej konstytucji. Mimo to, warto, a właściwie należy, znać podstawowe terminy, prawa czy zasady.

2. Jak przebiegały ostatnie wybory parlamentarne?

Skoro kwestie podstawowych zasad i formalności mamy już za sobą, warto przyjrzeć się temu, jak wybory parlamentarne 2015 wyniki wyglądały. Po podliczeniu wszystkich ważnych głosów, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), podała w oficjalnym oświadczeniu, że, w kontekście wyników „sejmowych”, wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość (czyli po prostu PiS). Druga była Platforma Obywatelska, a następnie w kolejności: Kukiz ‘15, Nowoczesna oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Klubów parlamentarnych, które startowały w wyborach, było oczywiście więcej, ale te wyżej wymienione, znalazły się w Sejmie. W wyborach do Senatu również tryumfował PiS, przed PO.

3. Wybory parlamentarne 2019 partie, czyli kto wystartuje?

Na polskiej scenie politycznej mamy wiele ugrupowań, które już od wielu lat próbują zdobyć jak największe poparcie obywateli w wyborach. Za najmocniejszych „graczy” są uznawane Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska, które (oraz ich kandydaci) zdominowały w ostatnich latach, wszelkiego rodzaju, głosowania.

PiS w wyborach parlamentarnych wystartuje najpewniej całą Zjednoczoną Prawicą (PiS oraz inne, mniejsze ugrupowania), ale i opozycja nie będzie „rozrzucona”. Wiemy, że nie zostanie porzucony pomysł Koalicji Obywatelskiej uformowanej przed wyborami do Europarlamentu. W wyborach do Parlamentu Europejskiego, opozycja startowała pod szyldem Koalicji Europejskiej, a oprócz PO, w jej skład weszły: PSL, SLD czy Nowoczesna. Warto również wspomnieć o partii Roberta Biedronia – Wiosna w majowym głosowaniu zajęła 3. miejsce.

Już teraz wiemy, że Koalicja Obywatelska na wybory parlamentarne złożona będzie z PO, Nowoczesnej oraz Zielonych. PSL idzie w koalicji z Kukiz'15, a Lewica to Wiosna z SLD oraz partią Razem. W wyborach wystartuje też Konfederacja.

4. Kto wygra wybory parlamentarne 2019?

Wiele osób już teraz zastanawia się kto wygra wybory parlamentarne w Polsce w 2019 roku. Patrząc na wyniki ostatniego głosowania, na kandydatów do europarlamentu, można wskazać potencjalnego faworyta wyborów. Przed głosowaniem na kandydatów do PE zastanawiano się, czy PiS wygra wybory do europarlamentu, mimo dużego nacisku ze strony Koalicji Europejskiej. Ostatecznie tak się stało, a PiS wygrał zdecydowanie. Duży wpływ na różnicę otrzymanych głosów, był brak w zjednoczonej opozycji partii Roberta Biedronia. To te trzy ugrupowania rozdzieliły między siebie mandaty.

Sondaże powyborcze pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało na wsiach i w mniejszych miastach, natomiast większe miasta padły „łupem” Koalicji Europejskiej. Na to również warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy przeznaczyć nasze pieniądze na wybory zakłady bukmacherskie.

Tym bardziej, że już teraz od dłuższego czasu wybory parlamentarne 2019 sondaże pokazują i przewidują ponowne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Jest to także ważna informacja dla typerów chcących rozpocząć obstawianie zwycięzcy najbliższych wyborów.

5. Wybory parlamentarne 2019 kiedy się odbędą?

Na początku sierpnia został podany dokładny wybory parlamentarne 2019 termin. Wobec tego, kiedy rozpoczęła się kadencja ostatnio wybranego Sejmu i Senatu, można było szacować jaka będzie konkretna wybory parlamentarne data głosowania. Przypuszczenia się potwierdziły i wiemy, że wybory odbędą się 13 października 2019.

6. Kursy na wybory parlamentarne 2019

Czas na, prawdopodobnie, najważniejszą dla graczy część naszego artykułu. Zanim poznamy kursy na wybory do Sejmu i Senatu, warto się dowiedzieć, który serwis oferuje zakłady na wybory parlamentarne.

W tym momencie, oferta na zakłady bukmacherskie wybory do sejmu oraz senatu jest dostępna w Fortunie! Wraz z potwierdzeniem daty wyborów, a także upływającym do nich czasem, z pewnością, pojawią się także kursy na zakłady bukmacherskie kto wygra wybory w LVBet. Jeśli chodzi o zakłady na wybory bukmacherzy będą się kierować, co nie jest tajemnicą, prawdopodobnie wyborczymi sondażami.

Mimo, że wybory do sejmu i senatu kursy bukmacherskie znajdują się obecnie tylko w ofercie Fortunie, to jesteśmy przekonani, że pojawią się także w LVBet. U obu tych bukmacherów, otrzymacie ekskluzywny bonus przy rejestracji, korzystając ze specjalnych promocji od KodBonusowy.

7. Podsumowanie

Wiemy już, że wybory parlamentarne 2019 zakłady bukmacherskie są już możliwe do zawarcia. Analizując kursy, możemy zastanowić się, czy lepsze dla nas (i naszego portfela) będzie obstawianie zwycięzcy wyborów 2019 czy typowanie zakładów dodatkowych, na przykład, czy PiS, Koalicja lub Konfederacja zdobędą głosów więcej, niż dany próg procentowy. Rodzajów zakładów oraz miejsc do obstawiania będzie wiele. Warto jednak mądrze grać i śledzić polityczną sytuację na bieżąco, gdyż, niejednokrotnie, jedna wypowiedź czy zdarzenie potrafiło przesądzić o końcowych rozstrzygnięciach wyborów.

skomentuj Wybory parlamentarne 2019 Zakłady Bukmacherskie

Polecane artykuły:
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie